Battlefield – jsme nejlepším týmem soutěže

17.05.2017

Battlefield je dvoukolová sportovně-historická soutěž. Soutěžící v ní předvádí jak své fyzické schopnosti, tak i volbu taktiky a vědomosti z naší historie - konkrétně o Československém odboji za II. světové války. Základní kola probíhají na 11 místech celé republiky, nejlepší z těchto základních kol postoupí do celostátního finále, ve kterém se již hraje o velký broušený pohár Ministra obrany ČR.

V Praze se do projektu zapojila také čtyři družstva z Jitřní. Jejich úkolem bylo již předem připravit velkou papírkovou prezentaci o telegrafistovi Československého zahraničního vojska v Anglii Bohumilu Menšíkovi. Příprava a vypracování prezentace zabrala mnoho času a úsilí. Její provedení, vč. nápaditosti a přínosu pro samotné soutěžící, nám přineslo značný bodový zisk.

Další úkoly byly jak vědomostního, tak i sportovního rázu. Hodně záleželo na nalezení vhodné taktiky při výběru témat a na logických úvahách při řešení problémových situací.

V závěru bojů jsme si s radostí vyslechli "ortel" - nejlepším týmem v Praze je družstvo z Jitřní! Postoupili jsme tak do celostátního finále, které proběhne ve středu 14.6.2017 v Olomouci. Tématem finálového klání je operace Anthropoid (= atentát na Heydricha), od které v květnu letošního roku uplyne 75 let. Už nyní tak musíme začít s tvorbou prezentace i celkovou přípravou na finálové boje, které bývají (i díky přítomnosti vojáků) velmi atraktivní.

Nesmíme zapomenout ani na ostatní týmy z Jitřní. I ty totiž předváděly velmi kvalitní výkony. Můžeme vás ubezpečit, že u soutěžících byla vidět obrovská snaha i zápal. Děti trávily spoustu času i tvorbou svých prezentací. Tato snaha si zaslouží patřičný respekt a uznání.

Jsme moc rádi, že p. uč. Gajdošík pro nás takovéto aktivity připravuje. Na jiných školách chodí děti jen na "divadélka", ale tady na Jitřní máme možnost účastnit se akcí, které nás fakt baví a jsou pro nás přínosné. Děkujeme za to!

Sport je Jitřní - to ví přece každý.

Sportovní rozšíření na Jitřní budujeme od roku 1985, tedy více než 30 let.

S láskou a radostí vytvořili Příznivci ZŠ Jitřní. © 2017 Všechna práva vyhrazena.
Vytvořeno službou Webnode