Battlefield – soutěž o pohár Ministra obrany ČR

14.06.2017

Jitřňáci se i letos probojovali až do celostátního finále historicko-branné soutěže Battlefiled, ve kterém o velký broušený pohár Ministra obrany ČR bojovalo 20 nejlepších týmů krajských kol.

Finále Battlefieldu proběhlo ve středu 14.6.2017 v lanovém centru Proud v Olomouci. Do něj jsme jeli už v 6 h ráno a zpět jsme přijeli až o půl deváté večer. Někteří dojíždějící závodníci tak vstávali třeba už ve 4:30 h a domů se dostali až po 22 h.

Celá soutěž byla věnována historickým událostem spojeným s odstraněním Heydricha v roce 1942. Soutěžní tým musel již předem vytvořit projekt o Československém odboji za II. světové války, který byl vstupenkou k dalšímu projektu o životě Gabčíka s Kubišem. Vyhledat potřebné informace a následně je vhodně sestavit do uceleného projektu bylo vysoce náročné. Bez přehánění můžu říct, že se jednalo o měsíční intenzivní práci soutěžících i pedagogického doprovodu.

Finálové klání bylo koncipováno jako výcvikový tábor. Za podpory Armády ČR, legionářů a přátel z lanového centra plnili závodníci fyzicky náročné, logické a vědomostní úkoly. Z našeho pohledu byl jednoznačně nejatraktivnější úkol "battlefield". Tedy skutečné bojiště, kde pomocí elektronických pistolí probíhal boj se studenty střední vojenské školy. Skvělý zážitek, který se jen tak někomu nepovede.

Hodně dobré byly i další úkoly - třeba jízda na raftech, zkouška síly a obratnosti. Plnění úkolů vyžadovalo nejen fyzickou zdatnost, ale především volbu vhodné taktiky a vzájemné spolupráce, tedy to, o co se na Jitřní dlouhodobě snažíme.

Vyvrcholením celého boje byl tzv. "Tarzaní skok". Pro splnění bylo potřeba vylézt na 10 m kůl, stoupnout si na něj (což vyžaduje obrovskou odvahu a koordinaci) a následně se z něj odrazit, skočit do volného prostoru a tam se zavěsit na visutou hrazdu. Prostě kus umění a obrovské odvahy. Klobouk dolů před všemi, kdo to dokázali, což třeba z Jitřní byli všichni.

Náš tým obsadil ve finálovém boji nádherné 6. místo. To je opravdu vynikající výkon hodný uznání.

Děkujeme soutěžícím, odpůrnému týmu i angažovaným učitelům za vynikající reprezentaci. Jsme rádi, že na Jitřní jsou učitelé, kteří pro žáky připravují tyto zajímavé akce, které z hlediska výuky i přístupu k občanskému životu mají obrovský význam.

Sport je Jitřní - to ví přece každý.

Sportovní rozšíření na Jitřní budujeme od roku 1985, tedy více než 30 let.

S láskou a radostí vytvořili Příznivci ZŠ Jitřní. © 2017 Všechna práva vyhrazena.
Vytvořeno službou Webnode